Міністерство освіти сподівається на позитивний висновок Венеційської комісії щодо мовної статті закону «Про освіту». Про це, під час зустрічі головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
За словами міністра, питання імплементації мовної статті закону «Про освіту» узгоджуватиметься у двосторонніх перемовинах з представниками національних меншин.
«Наша позиція, що у дошкіллі та початковій школі навчання здійснюється рідною мовою, з 5 класу починає поступово збільшуватися відсоток предметів, що вивчаються українською, а у старшій школі цей відсоток має зрости до 60% предметів, які вивчаються державною мовою. Ми сподіваємось на позитивний висновок Венеційської комісії, оскільки з правової точки зору текст мовної статті Закону «Про освіту» повністю відповідає як нашому законодавству, так і нашим міжнародним зобов’язанням. В законі закладено реальні можливості для того, аби діти повноцінно володіли як державною, так і рідною мовами, у разі відмінності», – зазначила Гриневич.
Вона наголосила, що текст закону ґрунтується на європейських цінностях та визначає структуру освіти, яка узгоджується зі структурою, що функціонує у країнах ЄС.
У свою чергу, Хюг Мінгареллі підкреслив, що дуже прикро, що ситуація дійшла до рівня такого скандалу, адже загальна дискусія зараз ведеться навколо питання, яке не стосується реально важливих проблем України сьогодні.
«Ми розуміємо вашу аргументацію і готові донести цю позицію до Брюсселя», – відзначив голова Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі.