В Україні буде реалізований експериментальний проєкт з організації набору до університетів іноземців, метою якого є зниження корупційних чинників при зарахуванні на навчання.
Відповідна постанова щодо реалізації експерименту ухвалена Кабінетом Міністрів.
За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, одним зі стратегічно важливих напрямів МОН є залучення іноземних студентів для навчання в Україні.
«Наше завдання – не лише ліквідувати будь-які корупційні прояви в процесі набору іноземних студентів, а й створити учасникам освітнього процесу належні умови для навчання та зберегти конкурентні переваги української освіти і підвищувати імідж України на міжнародній арені», – зазначає міністр.
Експериментальний проєкт, який має забезпечити прозорість всіх етапів процесу вступу на навчання іноземців розроблений Міносвіти спільно з Міністерством цифрової трансформації.
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів затверджений порядок реалізації експерименту з організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи.
Дія цього Порядку буде поширюватися на іноземних вступників, які бажають здобувати відповідний ступінь вищої освіти або післядипломної освіти, навчатися в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі, лікарській резидентурі тощо.
Планується, що набір іноземних вступників відбуватиметься шляхом міжвідомчої інформаційної взаємодії.
Для прийому на навчання вступник зможе створити в Інформаційній системі особистий кабінет, в якому буде подавати до закладу вищої освіти заяву в електронній формі.
Документ про освіту, на підставі якого буде здійснюватися вступ, разом із додатком та перекладом проходитимуть аналіз щодо відповідності для вступу до закладу вищої освіти та процедури визнання.
У разі підтвердження іноземним вступником отриманого від закладу вищої освіти опису освітньої пропозиції заклад вищої освіти сформує електронне запрошення на навчання.
Для іноземних вступників із країн міграційного ризику, а також у інших випадках, визначених законодавством, електронне запрошення на навчання буде проходити попереднє погодження з інформаційно-телекомунікаційними системами ДМС, Держприкордонслужби, а також інформаційно-телекомунікаційною системою СБУ.