Новини

Чи звільнять від податків дитсадки та школи
Чи звільнять від податків дитсадки та школи
17 червня 2015
На засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 17 червня, було прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності».

Відповідно до нового законопроекту у майбутньому дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади недержавної форми власності можуть бути звільнені від сплати податку на прибуток, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також від сплати земельного податку.

«Освітня діяльність недержавних шкіл та дитячих садочків має велике громадське і державне значення. Сучасні недержавні школи і дитячі садочки є невід’ємною складовою вітчизняної системи освіти, мають на меті реалізацію сучасних якісних освітніх моделей. Діяльність таких недержавних освітніх закладів дає змогу без бюджетного фінансування залучати інвестиції, кращий світовий досвід і навчальні програми та педагогічні підходи в освітню галузь України.

Приватна освіта робить доступними для громадян освітні послуги, які з тих чи інших об’єктивних обставин не можуть на нинішньому етапі розвитку країни реалізуватися в межах державних навчальних закладів бюджетної сфери», – зазначається у пояснювальній записці.

За словами авторів законопроекту цей закон має сприяти створенню додаткових умов для розвитку системи освіти України та інфраструктури дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів недержавної форми власності.

«Прийнято за основу та готується до другого читання проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності) (№ 2276), що дасть змогу запобігти драматичному скороченню сектора приватної освіти. Якщо ж виникнуть сумніви щодо того, наприклад, що прибутки не інвестуються в навчальні заклади, а розподіляються між інвесторами, всі правки щодо врегулювання таких ситуацій можна буде внести в режимі другого читання», – прокоментувала подію голова Комітету ВР із питань науки і освіти Лілія Гриневич.
Написати нам